Aktualności
28.04.2011

Identity Y2 Żarłacz biały

Hiszpański temperament ucieleśniają nie tylko samochody Seata, ale również pojazdy kilku mniejszych firm z Tramontaną na czele, obok których nie sposób przejść obojętnie. Od kilku lat do grona tego próbuje dołączyć również Identity Cars, znane z konceptu i1. Projekt ten ma już pięć wiosen, a firma pokazała już zupełnie nowy - grand tourera o oznaczeniu Y2.

Nowa maszyna we wczesnej, prototypowej formie została pokazana na zakończonym w miniony weekend Top Marques Monaco, gdzie starała się brylować obok najbardziej luksusowych marek kuli ziemskiej. Pojazd, inspirowany kształtami drapieżnego żarłacza białego, mierzy 4,97 metrów długości, 1,95 metra szerokości i 1,3 wysokości. Waga Y2, w zależności od wyposażenia, ma sięgać około 1600 kilogramów.

Identity Y2

Do napędu Y2 posłużyło pięciolitrowe V12 umieszczone z przodu i połączone z sekwencyjną skrzynią biegów, sterowaną łopatkami przy kierownicy. Silnik ma rozwijać co najmniej 500 koni mechanicznych i 700 niutonometrów. Poza gwarancją świetnych osiągów coupe ma być również praktyczne - w środku zmieszczą się cztery osoby wraz ze sprzętem wypełniającym 350-litrowy bagażnik.

Identity Y2

Identity Cars zamierza produkować model z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i materiałów, w tym włókien węglowych, Kevlaru i lekkich stopów aluminium. W przeciwieństwie do modelu i1, który miał pojawić się w produkcji w 2007 roku, Hiszpanie nie celują jeszcze w ściśle określony punkt czasoprzestrzeni, skupiając się na wykończeniu egzemplarza prototypowego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje