Aktualności
26.04.2011

Nissan Compact Sport W powiększeniu

Obecna generacja Micry od momentu debiutu zbiera same baty, od topornej stylistyki począwszy, poprzez jakość materiałów przebrnąwszy i na brakach w prowadzeniu zakończywszy. Nissan razem z Chińczykami wymyślili przy okazji wystawy w Szanghaju dobre usprawiedliwienie - koncept Compact Sport, który sięga tam, gdzie nie zaszła jeszcze żadna Micra.

Sportowy maluch powstał jako owoc współpracy centrum stylistycznego Nissana w Japonii z oddziałem w Pekinie. Pojazd zaprojektowano przede wszystkim z myślą o młodych kierowcach i luźno oparto na obecnej generacji Micry. W przeciwieństwie do auta seryjnego, które oferowane jest z piątką drzwi koncept wyposażono tylko w jedną parę bocznych drzwi i właz do bagażnika.

Nissan Compact Sport

Compact Sport, mierzący 3,48 metrów długości, otrzymał do napędu 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który wydziela 190 KM i 240 Nm. Jednostka współpracuje z 6-biegową przekładnią Xtronic CVT-M6, która pracuje również w trybie ręcznym. Osiągi auta, oraz to, czy winiknie z niego coś więcej, pozostają tajemnicą producenta.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje