Aktualności
25.04.2011

Buick Envision Wizja lokalna

Buick na trwającym jeszcze do czwartku salonie samochodowym w liczącym ponad 16 milionów mieszkańców Szanghaju prezentuje koncept SUV'a, noszący imię Envision. Model pokazany w największym mieście w Chinach ma podkreślać globalne aspiracje marki, międzykontynentalną współpracę i zwracać uwagę na hybrydowe układy napędowe typu PHEV.

Envision powstał dzięki współpracy oddziału General Motors w Szanghaju z Pan Asia Technical Automotive Center, spółką tworzoną przez Amerykanów wspólnie z Shanghai Automotive Industry Corporation (marki MG i Roewe). Koncept z nożycowymi drzwiami miałby ucieleśniać kierunek stylistyczny, w którym może pójść jeden z kolejnych SUV'ów spod znaku Buick'a.

Buick Envision

Stojący na 22-calowych obręczach koncept skrywa w środku m.in. kolejną generację połączenia Bluetooth, pozwalającą każdemu na stałe połączenie z internetem, kamery w miejscu lusterek i trójwymiarowy wyświetlacz przezierny, wyświetlający nie tylko aktualną prędkość poruszania się czy chwilowe zużycie paliwa, ale również połączony z nawigacją satelitarną i odtwarzaczem multimedialnym.

Buick Envision

Hybrydowy napęd (PHEV - plug-in hybrid electric vehicle) w koncepcie przekazywany jest na wszystkie cztery koła. Główna siła motoryczna w najbardziej wymagających sytuacjach pochodzi z 2-litrowej jednostki SIDI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik spalinowy wspomagają dwie jednostki elektryczne. Całość współpracuje z 8-stopniową skrzynią biegów, a energia elektryczna pozyskiwana jest m.in. dzięki panelom słonecznym na dachu.

Buick Envision

Energia elektryczna przechowywana jest w paczce litowo-jonowych baterii, a przy małych prędkościach Evision porusza się tylko przy pomocy silników elektrycznych. Gdy baterie są na wyczerpaniu może je podładować silnik spalinowy. Koncept zbudowano na podwoziu z włókien węglowych, magnezu i aluminium i oparto na elektromagnetycznym zawieszeniu, które w połączeniu z inteligentnie rozdzielanym momentem obrotowym pomiędzy poszczególne koła ma dawać jeden z najwydajniej pracujących systemów tego typu na świecie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje