Aktualności
24.04.2011

Incepto W ciągłym ruchu

Wirtualnych konceptów sportowych maszyn, mogących wyjechać na ulice w niedalekiej przyszłości nigdy za wiele, a w szczególności niedzielnym popołudniem. Oto kolejny z nich. Nazywa się Incepto, przybył znad Morza Kaspijskiego szlakiem przez Włochy i prezentuje się od razu w wersji przeznaczonej do poruszania się po zwykłych drogach i w wariancie wyścigowym.

Supercoupe Incepto to dzieło 20-letniego Samira Sadikhova, który urodził się w Azerbejdżanie i studiuje obecnie sztukę projektowania samochodów w turyńskim Istituto Europeo di Design. Przed nim jeszcze tylko jeden semestr, po którym ma nadzieję na stałą posadę. Incepto to jeden z projektów, który ma do tego doprowadzić.

Incepto

Wirtualna maszyna została zaprojektowana z myślą o roku 2020. Pojazd miałby mieścić w luksusowym wnętrzu kierowcę i pasażera, za których plecami pracowałby silnik spalinowy. Autor nie chwali się tym, jaki konkretnie silnik miał na myśli, ale na wizualizacjach nie trudno dostrzec, iż wyposażył swoje dzieło w V12.

Incepto

Obok Incepto w wersji przeznaczonej dla zwykłych zjadaczy chleba Sadikhov zaprojektował również wersję wyścigową, która miałaby pojawić się w wyścigach klasy GT1 przyszłości. Pojazd w specyfikacji GT przeszedł niezbędne zmiany aerodynamiczne z ospoilerowaniem i dodatkowymi wlotami powietrza na czele, zaplanowano dla niego również nowe felgi od BBS.

Incepto GT

Oba modele wykonano przy użyciu aplikacji czterech firm, w tym trzech z siedzibami w krzemowej Kaliforni: Alias Studio od programistów z Autodesk, Shot produkcji Bunkspeed oraz nieodłącznego Photoshopa od Adobe Systems, a także KeyShot produkcji Luxion ApS z Florydy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje