Aktualności
23.04.2011

Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase

Najmłodsze dziecko Rolls-Royce'a, limuzyna Ghost, dogania już wielkością swojego starszego brata, produkowanego od 2003 roku, mierzącego 5,83 metrów długości i ważącego prawie 2,5 tony Phantoma. Jak to się stało? Wszystko dzięki praktykowanemu od dawna zabiegowi powiększenia rozstawu osi, którego efekty przedstawiono premierowo Chińczykom.

Odległość między osiami Ghost Extended Wheelbase w porównaniu do standardowego Ghosta urosła o 170 milimetrów, które wykorzystano przede wszystkim na podwojenie przestrzeni na nogi pasażerów zasiadających na tylnej kanapie. Cała limuzyna urosła do 5,57 metrów długości, a jej rozstaw osi sięga teraz 3465 mm. To tylko 106 mm mniej, niż rozstaw w Phantomie.

Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase

Ghost napędzany jest podwójnie doładowanym silnikiem V12 o pojemności 6,6 litrów, który współpracuje ze skrzynią biegów niemieckiego ZF o ośmiu przełożeniach. Jednostka produkuje maksymalnie 570 KM i już od 1500 obrotów na minutę dostarcza moment obrotowy rzędu 780 Nm. Rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje tylko 5 sekund. W tym roku mocą V12 w przedłużonym Ghoście będą cieszyć się tylko wybrani. Produkcja modelu będzie ograniczona wyłącznie do indywidualnych zamówień, a właściwym tempem wystartuje w sezonie 2012.

Rolls-Royce Ghost Extended Wheelbase

Ghost Extended Wheelbase debiutuje na trwającej do 28 kwietnia, czternastej edycji Shanghai International Automobile Industry Exhibition. Oprócz nowego modelu Rolls-Royce prezentuje na wystawie specjalnie wykończonego Ghosta China Edition oraz kolekcję związaną ze stuleciem marki (Spirit of Ecstasy Centenary Collection). Marka zapowiada też powiększenie sieci dealerów w Chinach z 8 do 11.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje