Aktualności
22.04.2011

Icona Fuselage Fragmenty gwiazd

Trwająca jeszcze do dwudziestego ósmego kwietnia wystawa Auto Shanghai, która w tym roku koliduje z salonem samochodowym w Nowym Jorku, to świetna okazja do światowych debiutów modeli wielkich marek, ale również pokazania się firm zupełnie nieznanych. To tej drugiej grupy należy młode, chińskie Icona Design & Engineering, które w Szanhgaju prezentuje futurystyczne GT niedalekiej przyszłości.

Korzenie studia Icona, które powołano do życia na początku 2010 roku sięgają Turynu, a jego szeregi zasilane są talentami pracującymi w ostatnich dekadach w Bertone, Aprilii, Fiacie, Nissanie, Jagarze czy firmach Tecnocad Progetti i Cecomp, współpracującymi z największymi koncernami samochodowymi z całego świata. Pierwszy, autorski projekt studia to 4-osobowy, skrzydlaty grand tourer noszący imię Icona Fuselage, co z angielskiego oznacza... "kadłub samolotu".

Icona Fuselage

Soczysty koncept wyróżnia zwarta forma, szerokie, unoszone do góry drzwi, przezroczyste, 11-ramienne felgi, nawiązujące kształtem do śmigieł silników samolotów oraz masywna linia przedniej części nadwozia, będącej najwyraźniej skrzyżowaniem łodzi podwodnej z wielorybem.

Icona Fuselage

Model Icona Fuselage wyposażono w elektryczny układ napędowy z silnikami umieszczonymi tuż przy kołach. Paczkę baterii o masie 360 kilogramów ulokowano w tunelu środkowym. Auto ma rozwijać 100 km/h w czasie 4,5 sekund i rozpędzać się maksymalnie do 200 km/h. Studio pracuje już nad kolejnymi wizjami.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje