Aktualności
22.04.2011

Volkswagen Caddy Racer Nie na miejscu

Od kilku lat Volkswagen Caddy, poza rolą jednego z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych, wciela się również w mniej oczekiwaną rolę... rasowego samochodu wyścigowego. Od debiutu w 2004 roku auto zjednoczyło sobie zwarte grono zażartych miłośników, którzy będą mogli podziwiać je w obecnym sezonie w nowej odsłonie.

Niepozorna maszyna występując w barwach brytyjskiego Royal Automobile Club, który działa od 1897 roku, dysponuje pełnym, bojowym uzbrojeniem i odchudzona jest do skromnych 1300 kilogramów. Samochód korzysta z mocy 2-litrowego silnika, który produkuje 270 KM i 512 Nm. Jednostka współpracuje z 6-biegową skrzynią i mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, które przekazują napęd na koła przednie.

Volkswagen Caddy Racer

Gdzie Caddy Racer, za kierownicą którego zasiadali w swoim czasie m.in. David Coulthard, Jason Plato i Tiff Needell, pojawi się na żywo? Po raz pierwszy zobaczymy go w akcji na otwarciu tegorocznego sezonu serii Volkswagen Racing Cup w dniu 25 kwietnia w angielskim Oulton Park. Potem Caddy wystartuje m.in. na Snetterton, Brand Hatch, Donington Park i holenderskim Zandvoort. Sezon zakończy się w październiku wyścigiem na Silversone.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje