Aktualności
21.04.2011

Audi R8 GT Pierwszy klient zaspokojony

Pierwszy, produkcyjny egzemplarz najmocniejszej, najlżejszej i najszybszej ewolucji Audi R8 zjawił się w rękach pierwszego właściciela. R8 GT, bo o nim właśnie mowa, zostało pokazane światu w maju ubiegłego roku i odchudzone aż o 100 kilogramów w stosunku do R8 V10, na którym bazuje. Produkcja modelu jest ściśle limitowana i oczywiście już dawno całkowicie wysprzedana.

R8 GT, korzystające z włókien węglowych i oszczędności masy na innych materiałach, waży tylko 1600 kilogramów (wraz z 68-kilogramowym kierowcą, 7 kg bagażu i zbiornikiem paliwa wypełnionym w 90 procentach), a jego 5,2-litrowe V10 produkuje 560 KM i 540 Nm. Napęd jest oczywiście przekazywany stale na wszystkie cztery koła, a silnik rozkręca się aż do 8,7 tysięcy obrotów na minutę.

Audi R8 GT

Wyczynowe GT pokonuje pierwsze 100 km/h w czasie tylko 3,6 sekund, a rozpędzenie się do 200 km/h zajmuje mu tylko 10,8 sekundy. Prędkość maksymalna coupe sięga 320 km/h. Audi pracuje już nad kabrioletem w specyfikacji GT. Pojazd miałby pokazać się jesienią na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem.

Audi R8 GT

Produkcja Audi R8 GT jest limitowana do zaledwie trzystu trzydziestu trzech numerowanych egzemplarzy. Pierwszy z nim, w lakierze Phantom Black, wylądował już w rękach klienta z Wielkiej Brytanii. GT trafi w sumie to właścicieli w 23 państwach na całym świecie. W Niemczech cena modelu w bazowej wersji wynosiła 193 tysiące euro (ponad ¾ miliona PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje