Aktualności
21.04.2011

Volvo Concept Universe Kształty wszechświata

Styliści Volvo przygotowują nas na nadejście zupełnie nowej, flagowej limuzyny marki. Plany koncernu mające ziścić się w ciągu kilku najbliższych lat reprezentuje futurystyczny koncept noszący imię Wszechświata, który debiutuje na trwającym właśnie Shanghai Auto Show. Szwedzi zapowiadają jednocześnie nową bazę technologiczną o dźwięcznym skrócie SPA, na której powstaną ich przyszłe modele.

SPA rozwijamy jako Scalable Platform Architecture - skalowalna architekura podwozia. Najbardziej luksusowe Volvo, następca S80, ma być jednym z pierwszych modeli noszących jej znamię, które z czasem pojawi się we wszystkich autach marki począwszy od modeli klasy średniej wzwyż. Zapowiedź w postaci studyjnego, 4-drzwiowego Concept Universe każe nam przygotować się na nowe linie stylistyczne, przybierające wyraziste, grubo ciosane formy.

Volvo Concept Universe

Koncept nastawiony na doznania użytkowników i obserwatorów mieści na osobnych fotelach cztery osoby, które otoczono ręcznie dopieszczaną tapicerką i najnowszymi zdobyczami technologicznymi stawiającymi na użyteczność i wrażenia wzrokowo-dotykowe (na przykład dotykowy ekran o dużej rodzielczości, dedykowany kierowcy, unosi się gdy tylko zbliżmy do niego dłoń). Kwestie układu napędowego jak przystało na rzeźbę na czterech kołach Volvo pomija.

Volvo Concept Universe

Debiut konceptu Universe w Szanghaju nie jest przypadkowy - coraz więcej koncernów potrzega Chiny jako jeden z najważniejszych rynków zbytu pojazdów luksusowych dla klientów o wyrobionych gustach. Po zebranych z uwagą wrażeniach wymagających Chińczyków marka obiecuje przywieźc koncept do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje