Aktualności
16.04.2011

Ruf Rt12 R Pogoń za trendami

Zbliżająca się z każdym miesiącem premiera zupełnie nowej generacji 911 i jeszcze szybciej rosnąca liczba odmian wersji obecnie panującej nie są w stanie zdezorientować tunerów i zmusić ich do chwili refleksji. Nowe pakiety modyfikacji dla najdłużej produkowanego Porsche gonią z powodzeniem za trendami, a jeden z ostatnich to propozycja od Ruf Automobile.

Najnowszy model tunera, który udoskonalaniem samochodów Porsche zajmuje się już od 36 lat, to Rt 12 R. Coupe bazuje na 3,8-litrowym 911 z napędem na wszystkie koła, któremu zaaplikowano m.in. wyniesione ze sportów motorowych poprawki aerodynamiczne, nastawne zawieszenie, wzmocnienia skrzyni biegów, karbonową kurację odchudzającą, karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe i tuning podwójnie doładowanej jednostki napędowej.

Ruf Rt12 R

Rt12 R rozwija w sumie 731 KM i 940 Nm, które poprzez 6-biegową, ręczną skrzynię biegów mogą lądować opcjonalnie tylko na tylnej osi. Auto ważące na sucho 1495 kilogramów ma bez problemu przekraczać prędkość 370 km/h. Tuner wycenił swoje dzieło na 279 tysięcy euro, nie wliczając podatku. Po przeliczeniu na złotówki i dodaniu polskiego VAT'u suma potrzebna na zakup modelu sięga prawie 1,4 miliona PLN.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje