Aktualności
15.04.2011

Mini Inspired By Goodwood Rolls-Royce izotopowy

Brytyjski Mini w ramach przynależności do koncernu BMW zjawił się w zakładach Rolls-Royce Motor Cars w Goodwood, miejscu na wskroś przesiąkniętym pasją do szybkich i pięknych samochodów. Ekipa stylistów jednej z najbardziej luksusowych marek świata przygotowała tam malucha po swojemu. Tak powstał stylowy Mini Inspired By Goodwood.

Jak nietrudno się domyśleć luksusowy maluch, który zostanie po raz pierwszy pokazany na salonie samochodowym w Szanghaju, wyróżnia się przede wszystkim pieczołowitym, ręcznym wykończeniem oraz doborem najwyższej klasy materiałów i harmonizujących kolorów. Do modelu przeszczepiono również przednią i tylną część nadwozia z Coopera S, zamontowano nowe, 17-calowe felgi i przypieczętowano tabliczkami znamionowymi.

Mini Inspired By Goodwood

Mini Inspired By Goodwood odziedziczył po Cooperze S również układ napędowy. To oznacza 1,6-litrową, doładowaną jednostkę napędową o mocy 184 KM i momencie 240 Nm, który w trybie overboost można chwilowo zwiększyć do 260 Nm. Auto rozwija 100 km/h w siedem sekund, rozpędza się do 228 km/h i spala średnio 5,8 l/100km.

Mini Inspired By Goodwood

Produkcja specjalnego Mini z Goodwood będzie limitowana do tylko tysiąca egzemplarzy, których cena nie jest jeszcze znana. Wszystkich na nie chętnych czeka aż rok oczekiwania - pierwsze sztuki mają trafić do klientów na wiosnę przyszłego roku. Auto zadebiutuje na tegorocznym Auto Shanghai (21-28 kwietnia).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje