Aktualności
11.04.2011

Formuła 1 Grand Prix Malezji Wzloty i upadki

Drugi, kwietniowy weekend za nami i drugi wyścig Formuły 1 w sezonie 2011 również. Mowa o trzynastym Grand Prix Malezji na torze w Sepang w pobliżu Kuala Lumpur o długości ponad pięciu i pół kilometrów: piętnaście zakrętów, pięćdziesiąt sześć okrążeń, dwudziestu czterech kierowców i w sumie ponad 310 kilometrów do pokonania.

Pole position do niedzielnego wyścigu wywalczył aktualny mistrz świata, Sebastian Vettel, który z pierwszego pola startowego zaczynał również w poprzedniej eliminacji. Za nim uplasowali się kolejno Hamilton, Webber, Button i Alonso. Pozycję szóstą wywalczył zastępujący Kubicę Heidfelg, za którym znalazł się Massa, Petrov i Rosberg. Pierwszą dziesiątkę na starcie zamknął Kobayashi. Do wyścigu zakwalifikowali się wszyscy 24 kierowcy (aby móc wystartować należy uzyskać czas maksymalnie 107% czasu zdobywcy pole position, od czego mogą jednak odstąpić sędziowie).

GP Malezji rozpoczęło się znakomicie dla kierowców zespołu Renault Lotus: po pierwszym zakręcie Heidfeld awansował z 6 na 2 pozycję, a Petrov z 8 na 5. Rosjanin niestety nie ukończył wyścigu. Na jednym z ostatnich okrążeń wypadł z toru, wpadł z pełną prędkością na krawędź asfaltowego pobocza, wystrzelił w powietrze i wylądował z... urwaną kierownicą. Sukces Petrova z GP Australii powtórzył za to w Malezji Heidfeld - na mecie zamknął podium.

Formuła 1 Grand Prix Malezji

Całe Grand Prix, tak samo jak w Australii, padło bez większych problemów łupem Vettela. Drugi na mecie był Jenson Button. Jego kolega z McLarena, Hamilton, zapewne nie będzie wspominał GP Malezji pozytywnie. Startował z miejsca drugiego, a zakończył wyścig dopiero na pozycji ósmej. Po punkty za czwarte miejsce sięgnął Webber, za którym znaleźli się dwaj kierowcy Ferrari: Massa i Alonso. Siódmy plasował się Kobayashi, dziewiąty Schumacher. Pierwszą dziesiątkę, promowaną punktami, zamknął Paul di Resta z Force India, dla którego był to drugi wyścig w F1 w karierze (w Australii również był 10). Z pełnymi wynikami GP Malezji można zapoznać się na formula1.com.

Po dwóch wyścigach Formuły 1 w tym roku tabeli kierowców z kompletem 50 punktów przewodzi Sebastian Vettel. Za Niemcem znajdują się dwaj zawodnicy McLarena: Button z wynikiem 26 punktów i Hamilton, któremu udało zdobyć się 22 punkty. Taki sam, 22 punktowy, wynik ma również Webber. Bez żadnych zdobyczy póktowych pozostaje póki co 11 z 24 kierowców. Z pełną tabelą kierowców można zapoznać się na .

Formuła 1 Grand Prix Malezji

W tabeli zespołów z dużą przewagą prowadzi Red Bull, który zgromadził 72 punkty. Z wynikiem 48 oczek goni go McLaren, za którym z dorobkiem 36 punktów plasuje się Ferrari. Renault jako ostatni z wielkiej czwórki zgromadził 30 punktów. Bez punktów pozostają w dalszym ciągu trzy zespoły, które debiutowały w ubiegłym sezonie oraz Williams. Z pełną tabelą zespołów można zapoznać się na .

Trzecim wyścigiem Formuły 1 w tym roku będzie ósme w historii Grand Prix Chin na torze o długości 5,45 kilometrów w Szanghaju. Wyścig odbędzie się już w najbliższą niedzielę, siedemnastego kwietnia.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje