Aktualności
10.04.2011

Strand Craft Limousine Beach Cruiser Plażowy krążownik

Szwedzkie studio Gray Design, twórcy wizji super sportowego coupe 9+, łączącego tradycje Saaba i Spykera oraz projektów luksusowych jachtów amerykańskiego Strand Craft wraz z towarzyszącymi im tenderami na 4 kołach, przygotowało coś bardziej przyziemnego. Nowe dzieło skandynawskich stylistów to kolejna praca dla Strand Craft - luksusowa, plażowa... limuzyna!

Pojazd określony po prostu mianem Limousine Beach Cruiser (w wolnym tłumaczeniu "plażowy krążownik") ma znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie króluje piasek i promienie słoneczne, a także na trasach dzielących hotele od przystani. Maszynę złożono z wielkich powierzchni przeszklonych, drewna i płóciennego dachu. Wnętrze wypełnia skóra i Alcantara, a blasku nadają mu elementy z polerowanego aluminium i chromu oraz kryształy Swarovskiego i panel instrumentalny szwajcarskiego Breitlinga, który produkuje luksusowe zegarki m.in. dla Bentley'a.

Strand Craft Limousine Beach Cruiser

Obcowanie z pojazdem ma umilić również zestaw grający marki Naim, w skład którego wchodzi 1100-watowy wzmacniacz i piętnaście głośników. Do napędu Limousine Beach Cruiser miałby posłużyć 6-litrowy silnik V8 od Chevroleta o mocy 406 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym 542 niutonometrów. Napęd poprzez mechanizm Haldexa miałby być przekazywany stale na wszystkie cztery koła.

Strand Craft Limousine Beach Cruiser

Gray Design i Strand Craft na właściwym podłożu obiecują świetne osiągi: tylko 4,5 sekundy potrzebne na rozpędzenie się do 100 km/h i elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną sięgającą 220 km/h. W tej chwili projekt istnieje jedynie na ekranie komputera. Czy ma szansę na przeniesienie do rzeczywistości? Wszystko zależy od zainteresowania samochodem i liczby potencjalnych nabywców.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje