Aktualności
09.04.0211

Edo SLR Black Arrow Wystrzelony z procy

W Edo Competition wiosna w pełni, a zimowy sen nie pozostał już nawet echem. Po niedawnym Koenigseggu CCR tuner prezentuje swoje kolejne dzieło, którym jest drugi w jego karierze model Mercedes-Benza, SLR. Potężny grand tourer nawiązuje do limitowanej edycji 722, która upamiętniała start 300 SLR z tym właśnie numerem w Mille Miglia. U Edo liczba ta odnosi się do mocy silnika.

SLR, który otrzymał przydomek "Czarnej Strzały", pokryto czarnym, matowym lakierem z czerwonymi pasami i wielkimi "722", zaopatrzono w 21-calowe felgi i wyposażono w nowy układ wydechowy. Tuner podjął się również montażu nowego sprzętu grającego z nawigacją, telefonem, TV i złączem pod iPoda oraz kamery wstecznej. W środku przybyło również najwyższej próby skóry, Alcantary i elementów z włókien węglowych.

Edo SLR Black Arrow

Nowy wydech w połączeniu ze zwiększonym stopniem sprężania, przeprogramowanym ECU i układem dolotowym pozwala 5,4-litrowemu V8 wydzielać 722 KM i 890 Nm, które mają rozkładać się równomiernie w całym paśmie obrotów (modyfikacje ECU przeprowadzano pod stałą kontrolą na dynamometrze). Seryjny SLR ma 626 KM i 780 Nm, rozpędza się do setki w 3,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 335 km/h. A po wizycie w Edo Competition?

Edo SLR Black Arrow

SLR Black Arrow rozwija pierwsze 100 km/h w 3,4 sekundy, a prędkość 300 km/h przekracza w zaledwie 24,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie i sięga ona "zaledwie" 345 km/h. Wszystkie modyfikacje i dostrajanie przeprowadzane są w centrali Edo Comeptition w Ahlen.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje