Aktualności
08.04.2011

AmoritzGT DoniRosset Rozkwitający kwiat

Dokładnie dwanaście miesięcy temu informowaliśmy o projekcie supercoupe brazylijskiego AmoritzGT, który skrywał się za niewiele mówiącym szkicem i kryptonimem DR7. Maszyna jest aktualnie w trakcie budowy, która ma zakończyć się najpóźniej w kwietniu przyszłego roku. Auto otrzymało również pełniejsze imię - DoniRosset.

Pojazd będzie napędzany umieszczonym centralnie, podwójnie doładowanym V10 o pojemności 8,4 litrów prosto z Dodge'a Vipera. Silnik ma rozwijać w najlepszym przypadku, na etanolu, nawet 1007 KM (mniej optymistyczne zapowiedzi mówią o 840 KM). DoniRosset będzie mierzył 4,7 metrów długości i aż 2,06 metra szerokości, a w środku zmieści trzy osoby. Fotele będą ułożone tak, jak w McLarenie F1 - kierowca na środku, a pasażerowie nieco z tyłu, pod bokach.

AmoritzGT DoniRosset

Docelowo DoniRosset ma powstawać na aluminiowej ramie, a dzięki zastosowaniu włókien węglowych m.in. na budowę nadwozia ważyć tylko 1300 kilogramów. Auto formowane w Sao Paulo miałoby być wprowadzone do niewielkiej produkcji liczącej 50 egzemplarzy, z których każdy kosztowałby 2 miliony reali brazylijskich (około 3,5 milionów złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje