Aktualności
04.04.2011

BMW M5 Jestem konceptem

Już 21 kwietnia startuje czternasta edycja wystawy Shanghai International Automobile Industry Exhibition, znanej jako Auto Shanghai. W największym mieście Chin z reprezentacją kilku pachnących nowością modeli zjawi się BMW. Obok coupe nowej serii 6, konceptu ConnectedDrive, sportowych wersji serii 1 i elektrycznego ActiveE zobaczymy tam... zupełnie nowe M5!

Niemcy zgodnie z pielęgnowaną od lat tradycją nie mówią nam, że właśnie takie M5 pojawi się w salonach sprzedaży. Zamiast tego przyklejają mu plakietkę konceptu, z którą wiąże się najprawdopodobniej oczekiwanie aż do jesieni - produkcyjne M5 miałoby pojawić się dopiero we Frankfurcie. Od konceptu będą je odróżniać zapewne tylko detale.

BMW Concept M5

BMW milczy także w kwestii szczegółów technicznych nowego modelu. Oficjalnie wiadomo jedynie, iż pod maską znajdzie się wysokoobrotowe V8 z podwójnym doładowaniem, które zastąpi odchodzące do historii, wolnossące, 5-litrowe V10 o mocy 507 KM. Nowy silnik według panujących powszechnie domysłów mógłby produkować nawet 580 KM, czyli tyle, co pierwsze Lamborghini Murcielago.

BMW Concept M5

Chińska wystawa, na której będzie miało premierę koncepcyjne M5 otworzy się dla zwiedzających po raz czternasty dwudziestego pierwszego kwietnia i potrwa okrągły tydzień. Jesienne Internationale Automobil Ausstellun we Frankfurcie nad Menem odbędzie się w dniach od 15 do 25 września, będzie to już 64 edycja salonu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje