Aktualności
01.04.2011

BMW M3 Pickup Wyjątek od reguły

BMW podeszło do żartów z okazji 1 kwietnia bardzo poważnie. Zamiast wymyślania nowych modeli czy wersji wyposażenia firma przygotowała coś jak najbardziej namacalnego - czwartą wersję nadwoziową M3. Do coupe, kabrioletu i sedana dołączył właśnie pickup, który niespełna dwa tygodnie temu ku ogólnemu zdziwieniu wypatrzono na testach na Nordschleife.

Unikalne M3 odznacza się 420-konnym V8, dachem typu targa i ładownością 450 kilogramów, które można upchać na pace na tylnej osi. BMW chwali się, iż dzięki pracom w tunelu aerodynamicznym pickup może pochwalić się współczynnikiem oporu powietrza równającym go z coupe. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h, czas okrążenia Nordschleife poznamy w późniejszym terminie.

BMW M3 Pickup

M3 Pickup bazuje na kabriolecie, który już na wstępie odchudzono o 50 kilogramów. Kolejne 20 kilogramów zniknęło wraz z pojawieniem się dachu targa, co pozwoliło jednocześnie na przeniesienie jeszcze niżej środka ciężkości. Poza rekordową ładownością i osiągami rasowej maszyny oddziału M pojazd oferuje po raz pierwszy w przeszło 25-historii M3... zaczep pod przyczepę.

BMW M3 Pickup

BMW nie zamierza wprowadzać modelu nawet do limitowanej produkcji, pozostawiając go okazem jedynym w swoim rodzaju. M3 Pickup będzie służył w oddziale BMW M jako oficjalnie zarejestrowany samochód ciężarowy, wzorem podobnego projektu z lat osiemdziesiątych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje