Aktualności
26.03.2011

G-Power X6 M Typhoon S Lot w kosmos

Mechanicy G-Power mają zawsze coś do dodania ponad to, co powiedziano już w oddziale M niemieckiego BMW. W ramach tej prostej zasady wzięto się po raz kolejny za jednego z najmocniejszych SUV'ów świata - 555-konne X6 M. Tuner z tym fantem mógł zrobić tylko jedno. Sprawić, że samochód będzie jeszcze mocniejszy.

Maszyna, która z powodzeniem mogłaby wynieść na orbitę prom kosmiczny, otrzymała body kit serii Typhoon S, poszerzający sylwetkę i dostarczający do 15% dodatkowego powietrza chłodzącego do 4,4-litrowego V8. Auto posadzono na 3-częściowych obręczach Silversone RS o średnicy 23 cali i nowym zawieszeniu, obniżonym o 30 mm. Sam pakiet nadwoziowy wyceniono na co najmniej 7 tysięcy euro.

G-Power X6 M Typhoon S

Jeśli chcemy podnieść parametry silnika musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 13,5 tysięcy euro. W zestawie znajdziemy m.in. nowy układ wydechowy z czterema końcówkami o średnicy 125 mm, przeprogramowane ECU i zoptymalizowany układ podwójnego doładowania. Efekt: 725 koni mechanicznych przy 6 tysiącach obrotów i 890 Nm dostępne już od 1,5 tysiąca obrotów. Moment w celu uniknięcia przeciążenia jest ograniczony elektronicznie, ale tuner wspomina o możliwości wzmocnienia skrzyni biegów i rozwinięcia okrągłego 1000 Nm!

G-Power X6 M Typhoon S

Do pakietu silnikowego dochodzi zdjęcie ograniczenia prędkości maksymalnej, której nikt w G-Power nie odważył się zmierzyć na własnej skórze. Tuner podaje bezpieczne "ponad 300 km/h". Rozpędzenie się do 100 km/h zajmuje tylko 4,2 sekundy. Cena zestawu nadwoziowego, nowych felg i podstawowego pakietu silnikowego to co najmniej 29,3 tysiące euro netto.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje