Aktualności
25.03.2011

Mazda MX-5 GT Dieta cud

Angielska seria długodystansowa Britcar, działająca od kilku lat oficjalnie pod skrzydłami Motor Sports Association, powiększy się w tym sezonie o mechanicznego zawodnika z japońskim rodowodem. Będzie nim niewielka Mazda MX-5, najpopularniejszy kabriolet świata. Auto stanie na przeciw takich mocarstw sportów motorowych, jak Aston Martin, Porsche, Lotus i BMW.

MX-5, która w drogowej formie mierzy 4,02 metry długości i waży 1100 kilogramów, na potrzeby brytyjskiej serii wyścigowej została odchudzona do jedynie 850 kg. MX-5 GT wyposażono m.in. w zbudowane na nowo nadwozie (karbonowe drzwi, poliwęglanowe szyby), które wraz z klatką bezpieczeństwa i pozostałymi wzmocnieniami aż 17-krotnie przekracza normy wytrzymałościowe FIA. Auto, za które odpowiada przede wszystkim zespól Jota Sport, jest najlżejszym i najmocniejszym wariantem MX-5 jaki kiedykolwiek oferowała Mazda.

Mazda MX-5 GT

Pod maską MX-5 GT spoczywa zmodyfikowana jednostka Mazdy, która rozwija 279 KM. To przekłada się na zaledwie 3,05 kilograma przypadające na każdy koń mechaniczny (cywilne, 160 koni MX-5 musi borykać się z 6,9 kilogramami każdy) i oszałamiające osiągi. Pomalowany na zielono kabriolet rozpędza się do 60 mph (96,6 km/h) w zaledwie trzy sekundy i rozwija prędkość prawie 260 km/h.

Mazda MX-5 GT

Seria Britcar MSA British Endurance Championship startuje już w ten weekend 3-godzinnym wyścigiem na Silverstone, a cały sezon składa sie z dziewięciu eliminacji i kończy w listopadzie. MX-5 GT poprowadzą dwaj fabryczni kierowcy Mazdy, Mark Ticehurst oraz Owen Mildenhall, piszący dla magazynu "Auto Express".

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje