Aktualności
22.03.2011

Spada Codatronca Monza Profil strzały

Ercole Spada, spod którego ręki kilka lat temu wyszła kosmiczna Codatronca, pokaże już w przyszłym miesiącu nowy model. Maszyna będzie odkrytą wersją Codatronci, która z budowana jest na mechanizmach Corvette Z06. Jeśli nazwisko Włocha niewiele wam mówi przypominamy jego największe dzieła: Alfa Romeo SZ, TZ, TZ2, Lancia Fulvia Zagato Sport, Aston Martin DB4 i OSCA 1600 GTZ.

Codatronca TS w formie produkcyjnej zadebiutowała w 2008 roku. Po licznych zapowiedziach kilku wersji model wyklarował się w formie 630-konnego supercoupe zasilanego 6,5-litrowym V8. Auto jest w stanie rozpędzić się do 340 km/h, a na rozwinięcie prędkości 100 km/h potrzebuje tylko 3,4 sekund. Produkcję ograniczono do zaledwie 20 egzemplarzy, z których każdy warty jest co najmniej 300 tysięcy euro.

Spada Codatronca Monza

Nowy model, noszący dumne miano Conatronca Monca, to typowy speedster, który całkowicie pozbawiono zadaszenia i oszklenia, osłaniając kierowcę jedynie symbolicznymi owiewkami. Samochód zadebiutuje na tegorocznej wystawie Top Marques Monaco, która będzie miała miejsce w dniach od 11 do 17 kwietnia w Grimaldi Forum na wybrzeżu Monako.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje