Aktualności
20.03.2011

Abarth 23 Przyspieszenie cząsteczek

Według narastających z każdym miesiącem doniesień coraz mniej czasu dzieli nas od pojawienia się nowego modelu Abartha, który nie będzie tylko ostro przyprawionym Fiatem, ale w miarę możliwości autorskim projektem marki. Okoliczności takie to oczywiście doskonała pożywka dla stylistów nie związanych z koncernem. Abarth 23 to dzieło jednego z nich.

Ten sportowy pojazd niedalekiej przyszłości został zaprojektowany przez 23-letniego Maksyma Shkindera w ramach 2-letniego kursu na turyńskim Istituto Europeo di Design. Projekt od momentu powstania pierwszych szkiców do wyrzeźbienia modelu w skali 1:4 pochłonął sześć miesięcy. Shkinder nie skrywa "23" za głębszą ideologią, pragnął jedynie nakreślić coś na wskroś włoskiego.

Abarth 23

Gdyby model powstał w rzeczywistości mierzyłby około 4 metrów długości, 1,5 metra wysokości oraz 1,85 metra szerokości. Auto miałoby mieścić jedynie kierowcę i pasażera w układzie 1+1. Szczególnym wyzwaniem był sposób otwierania drzwi, na który Shkinder znalazł kilka interesujących rozwiązań, wiążących się z unoszeniem do góry niemal całej, przeszklonej kopuły przykrywającej przedział pasażerski. Tematu układu napędowego nie podjęto.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje