Aktualności
18.03.2011

Skoda Fabia R2 Podlotek

Skoda przygotowała nową rajdówkę na bazie Fabii, która od lat udziela się między innymi w rajdowych mistrzostwach świata. Tym razem Czesi mierzą nieco niżej ale i szerzej, bo w klasę R2, która dostępna jest dla znacznie większego grona. Nowy samochód powstał we współpracy z Impromat Car i jest efektem blisko dwóch lat przygotowań i pracy.

Najważniejsze zmiany wprowadzone w R2 w stosunku do seryjnej Fabii to nowe zawieszenie, podwozie, silnik oraz skrzynia biegów. Model korzysta z sekwencyjnej przekładni niemieckiego Sade i 1,6-litrowego, 16-zaworowego silnika o mocy 180 KM i momencie obrotowym 194 Nm, który przekazywany jest na przednie koła. W lutym Fabia R2 otrzymała homologację Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Skoda Fabia R2

Dystrybucją Fabii R2 zajmie się Impromat Car, a cena auta będzie sięgać około 62 tysięcy euro (obecnie to równowartość prawie ćwierć miliona złotych). W grupie R2 rajdowa Skoda będzie rywalizowała między innymi z przygotowanymi w tej specyfikacji Fordem Fiestą i Renaultem Twingo.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje