Aktualności
17.03.2011

Irmscher 7i Selectra Wegetarianin z wyboru

Niemiecki Irmscher, działający już od przeszło 40 lat i znany przede wszystkim z tuningu modeli Opla, produkuje od kilkunastu lat replikę słynnego Lotusa Seven. Sportowy, lekki roadster korzysta z silników Opla i w najmocniejszej wersji dysponuje mocą 284 KM. Teraz twórcy przymierzają się do wersji elektrycznej. Prototyp jest już gotowy, zwie się Selectra.

Samochód bazuje na spalinowym 7 w wersji Turbo, która w podstawowym wydaniu oferuje 210 KM. Silnik elektryczny oferuje nieco więcej: wytwarza moc do 238 KM i moment obrotowy mogący chwilowo sięgać aż 800 Nm. Energia przechowywana jest w bateriach na bazie fosforanu litowo-żelazowego, których ładowanie ma trwać od 3 do 8 godzin. Tryb szybkiego ładowania do 80% pojemności ma pochłaniać niespełna 60 minut.

Irmscher 7i Selectra

7i Selectra miałby rozwijać 100 km/h w czasie około czterech sekund, a jedno ładowanie baterii miałoby mu wystarczyć na przejechanie około 200 kilometrów. Irmscher nie mówi jeszcze otwarcie o produkcji seryjnej. Wszystko zależy od zainteresowania modelem i udoskonalenia zastosowanych w nim technologii, jak choćby systemu ogrzewania zintegrowanego w przedniej szybie i korzystającego z promieniowania podczerwonego.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje