Aktualności
15.03.2011

Abt R8 GT S Afrodyzjak na kołach

W Audi R8 nie trudno się zakochać, i to bez żadnych urządzeń wspomagających. Mimo to tunerzy nie ustępują w próbach poprawienia osiągów i wyglądu modelu, które jeszcze intensywniej przykuwałyby uwagę do auta i wzmagały towarzyszące obcowaniu z nim emocje. Jeden z najnowszych przykładów tego typu praktyk to pakiet niemieckiego Abt Sportsline pod tytułem R8 GT S.

Pod mogącym wprowadzać w błąd oznaczeniem nie kryje się zestaw modyfikacji dla odchudzonego, 560-konnego R8 GT, ale pakiet dla modelu R8 Spyder, napędzanego silnikiem V10 o mocy 525 KM i momencie obrotowym 530 Nm. Po wizycie u tunera 5,2-litrowy silnik produkuje aż 620 KM, czyli o prawie jedną piątą więcej, niż seryjnie.

Abt R8 GT S

Paczka od Abt zawiera również efektowny, karbonowy bodykit, zestaw nowych podzespołów zawieszenia o regulowanym prześwicie, nowy układ hamulcowy, nowe felgi Abt BR w rozmiarze 20 cali lub superlekkie CR Superlight w rozmiarze 19 cali oraz całkowicie zmieniony wystrój wnętrza, w którym znalazły się między innymi nowa kierownica oraz fotele.

Abt R8 GT S

Abt R8 GT S rozpędza się maksymalnie do 320 km/h i rozwija pierwsze 100 km/h w czasie tylko 3,6 sekund. To aż o pół sekundy krócej i o siedem kilometrów na godzinę szybciej, niż w seryjnym Spyderze. To wystarczy, aby każdemu zjeżyć włosy na głowie... i nie tylko.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje