Aktualności
10.03.2011

Audi RS6 Królowa lodu

Tylko niespełna miesiąc rekordem prędkości na lodzie, sięgającym 330,7 km/h, cieszył się Juha Kankkunen i Bentley. Wyczyn z lutego to już przeszłość - od kilku dni mamy nowego, lodowego króla i królową. Ten pierwszy to kierowca testowy finlandzkiego producenta ogumienia Nokian Tyres, a królowa na czterech kołach to Audi RS6.

Rekord padł 6 marca na 14-kilometrowym odcinku lodowego toru na Bałtyku w Zatoce Botnickiej w pobliżu miasta Oulu. Za kierownicą 580-konnego RS6 zmodyfikowanego pod względem aerodynamicznym i odzianego w opony Nokian Hakkapeliitta 7 w rozmiarze 255/35 R20 97 T XL zasiadł Janne Laitinen. Próbie bacznie przyglądali się przedstawiciele Księgi Rekordów Guinessa. Gdy było już po wszystkim mogli z czystym sumieniem zaktualizować rekordowy wpis.

Audi RS6

Nowy rekord prędkości maksymalnej na lodzie samochodu produkowanego seryjnie, jako średnia z dwóch przejazdów w obie strony w określonych warunkach i w ściśle określonym czasie wyniósł dokładnie 331,610 km/h. Bentley'owi pozostaje tym samym tytuł najszybszego kabrioletu na lodzie, co z resztą świętuje limitowaną serią modelu Continental Supersports Convertible Ice Speed Record.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje