Aktualności
09.03.2011

Bentley Continental Supersports Convertible Ice Speed Record

Bentley Motors celebruje oficjalnie ustanowienie rekordu prędkości na lodzie, który kilka tygodni temu u wybrzeży Finlandii padł z ręki Juhy Kankkunena. Czterokrotny rajdowy mistrz świata na zamarzniętej tafli Bałtyku poprowadził otwartego Continentala Supersports do 331 km/h. Wydarzenie to upamiętnia specjalna wersja modelu - Ice Speed Record.

Dzięki niewielkim, ale znaczącym zmianom Continental Supersports Convertible ISR jest najmocniejszym, seryjnie produkowanym modelem marki. Od zwykłego Supersportsa odróżnia go między innymi dodatkowe 10 koni mechanicznych. Podwójnie doładowana jednostka W12 rozwija w tym przypadku 640 KM i 800 Nm, które poprzez 6-stopniowy automat Quickshift lądują na wszystkich czterech kołach. Silnik może spalać zwykłą benzynę jak i mieszankę E85.

Bentley Continental Supersports Convertible Ice Speed Record

ISR rozwija 100 km/h w okrągłe cztery sekundy, a rozpędzenie się do 160 km/h zajmuje mu 9,4 sekund. Przyspieszenie od 80 do 120 km/h wymaga tylko 2,5 sekund. Prędkość maksymalną skalkulowano na 325 km/h. W jej wytraceniu uczestniczyć będą karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe o średnicy aż 420 mm z przodu i 356 mm z tyłu.

Bentley Continental Supersports Convertible Ice Speed Record

Produkcja jednego z najszybszych i najmocniejszych kabrioletów świata będzie limitowana to zaledwie 100 egzemplarzy. Model będzie dostępny w trzech kolorach nadwozia, z 20-calowymi, wykończonymi na czerwono lub czarno felgami i specjalnych wykończeniem wnętrza w postaci utrzymanych w podobnym klimacie elementów z włókien węglowych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje