Aktualności
08.03.2011

Shayton Equilibrium Czysta prowokacja

Provoco to młode studio stylistyczne, stawiające czoło nowym wyzwaniom, wielkim oczekiwaniom i projektom przedmiotów codziennego użytku, budynków, jachtów oraz samochodów. Jedna z jego pachnących świeżością marek to Shayton Automotive, której zadaniem jest wprowadzenie na rynek supercoupe o nazwie Equilibrium - "Równowaga".

Maszyna nieskromnie aspirująca do tytułu ikony XXI wieku ma być połączeniem samochodu wyścigowego i luksusowego egzotyka, kierowanego do niszowego odbiorcy. Pojazd ma oferować m.in. stałe, bezprzewodowe połączenie z internetem, system rozpoznawania kierowcy i zapamiętywania wszelkich związanych z nim ustawień oraz najnowsze zdobycze techniki i materiały kompozytowe.

Shayton Equilibrium

Equilibrium ma powstać na karbonowo-tytanowym podwoziu, które wykonane z połączenia takich właśnie materiałów pojawiło się dotychczas jedynie w ostatnich ewolucjach Pagani Zondy, korzystać z elementów zawieszenia ze stopów aluminium, karbonowo-tytanowych felg i wydechu oraz elektroniki Boscha. Supercoupe ma ważyć tylko 1,2 tony i być napędzane silnikiem V12 o mocy 1099 KM i momencie 930 Nm. To ma przekładać się na 2,9 i 8,5 sekund przy przekraczaniu 100 i 200 km/h oraz prędkość maksymalną przeszło 400 km/h.

Shayton Equilibrium

Marka Shayton, która pochodzi od słowa "sokół" w języku Siuksów, przygotowuje się już do budowy pierwszego prototypu (poszukuje partnerów i inwestorów). Rocznie miałoby powstawać 15 sztuk auta plus 5 egzemplarzy edycji limitowanych. Każdy kosztowałby co najmniej milion euro. Equilibrium ma zwojować największe salony samochodowe na całym świecie i pojawić się na konkursie elegancji Villa d'Este nad jeziorem Como we włoskim Cernobbio. Kiedy? Tym Provoco już się nie chwali.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje