Aktualności
06.03.2011

Voisin Amelie A25 Mobilny salon

Od kilku lat w Holandii trwają prace nad przywróceniem do życia firmy samochodowej Voisin, którą jeszcze w 1919 roku stworzył Gabriel Voisin. Ostatni model francuskiej marki, znanej z produkcji luksusowych i pięknych limuzyn, pojawił się w 1937 roku. Nowy pojazd ma być również maszyną najwyższych lotów, ale nie tylko Holendrzy są w stanie ją sobie wyobrazić.

Wirtualny projekt luksusowej limuzyny marki Voisin, która mogłaby się pojawić w niedalekiej przyszłości to praca dyplomowa jednego ze studentów turyńskiego Istituto Europeo di Design. Model stojący w opozycji do tego, co zamierza pokazać nam holenderskie Avions Voisin zaprojektował Liviu Tudoran. Pojazd otrzymał dźwięczne imię Amelie A25.

Voisin Amelie A25

Jak zakłada sam twórca pełna krągłości i przestrzeni limuzyna A25 mogłaby pojawić się na rynku w okolicach 2025 roku. Auto byłoby napędzane silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy każdym, które czerpałyby energię z litowo-jonowych baterii ulokowanych pod podłogą. Nadwozie pojazdu miałoby być zbudowane z elastycznych tworzyw sztucznych, pozwalających na zmianę ich kształtu, na przykład zwiększenie wysokości kabiny pasażerskiej.

Voisin Amelie A25

Dzięki swoim właściwościom A25 ma być nie tylko zwyczajnym samochodem, ale przede wszystkim mobilnym salonem gościnnym, służącym choćby do zawierania nie cierpiących zwłoki porozumień w pędzącym świecie interesów przyszłości. Na spotkanie w mierzącym pięć metrów długości aucie mogłoby umówić się do sześciu osób.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje