Aktualności
25.02.2011

Koenigsegg Agera R Rozwój duchowy

O Agerze R usłyszeliśmy przeszło miesiąc temu przy okazji dostarczenia pierwszego egzemplarza rodzinie królewskiej w Dubaju. Nie były to jednak jeszcze doniesienia oficjalne, a kompletny pakiet pod tym tytułem przechodził jeszcze proces starannego doskonalenia. Swoją premierę będzie miał już w przyszłym tygodniu w Genewie.

Najprościej mówiąc Agera R jest dla Agery tym, czym model CCXR był dla zwykłego CCX - wersją przystosowaną do spalania mieszanki E85. W przypadku swojego najnowszego dzieła Koenigsegg poszedł znacznie dalej. R wyróżnia się też pakietem nadwoziowym, w którym największą uwagę przykuwają nowe felgi oraz ospoilerowanie. Pokazowy egzemplarz od razu po salonie w Genewie zostanie przekazany jego właścicielowi w Norwegii, stąd też nietypowe wyposażenie - bagażnik na dachu i zimowe ogumienie.

Koenigsegg Agera R

Zwykła Agera w aktualnej specyfikacji, która od zeszłorocznej premiery nieco się zmieniła, ma rozwijać moc prawie 965 KM. To pozwala na rozwinięcie 100 km/h w 3,1 sekundy i rozpędzenie się do przeszło 390 km/h. Agera R ma produkować jakieś 1130 koni mechanicznych. Więcej szczegółów poznamy przy okazji premiery.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje