Aktualności
24.02.2011

Saab 9-3 Convertible Independence Edition

Saab Automobile świętuje pierwszy rok niepodległości po tym, jak w latach 1990-2010 należał do Chryslera, z którego rąk został uratowany przez grupę kapitałową stojącą za holenderskim Spykerem. Celebracje miały miejsce w fabryce marki w Trollhättan, a towarzyszyła im prezentacja specjalnej wersji odkrytego 9-3 - Independence Edition.

Znaki szczególnego modelu to pakiet nadwoziowy Aero, 18-calowe obręcze, pomarańczowy lakier, specjalna tapicerka, obszycie deski rozdzielczej udające fakturę włókna węglowego, powitalny komunikat dla kierowcy oraz unikatowa kontrolka doładowania. Do wyboru będą dwa silniki. Pierwszy to 1,9-litrowy turbodiesel o mocy 180 KM. Drugi to 2-litrowa, doładowana jednostka benzynowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijająca 220 KM. Benzyna występuje również w wersji Biopower, spalającej mieszankę E85. Do wyboru manual lub automat o sześciu biegach.

Saab 9-3 Convertible Independence Edition

9-3 Convertible Independence Edition zostanie wyprodukowany w 366 egzemplarzach - każdy będzie odpowiadał jednemu dniu z pierwszego roku niepodległości, a ostatni wyznaczy dobry początek roku drugiego. Model pojawi się w Genewie obok zrestylizowanej i zmodernizowanej mechanicznie gamy 9-3 Griffin, zastępującej dotychczasową serię 9,3 znaną w nadwoziach Sport Sedan, SportCombi, Convertible oraz 9-3X.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje