Aktualności
23.02.2011

Maserati GranCabrio Sport Sztuka uwodzenia

Włosi półtora roku po premierze modelu GranCabrio fundują swemu jedynemu kabrioletowi wizytę na siłowni oraz trening szybkości reakcji i precyzji wymierzanych ciosów. Wszystko po to, aby z jeszcze większą lubością uprawiać sztukę uwodzenia, której kurs już standardowe GranCabrio ukończyło z wyróżnieniem. A co potrafi GranCabrio Sport?

Z założenia nowe cabrio to brakujący element trójkąta, który tworzą również GranTurismo S i Quattroporte Sport GT S. GranCabrio Sport wyróżnia się przede wszystkim wzmocnionym i oszczędniejszym, aluminiowym V8 o pojemności 4,7 litrów, które współpracuje z 6-stopniowym automatem niemieckiego ZF wyposażonym w nową generację oprogramowania MC Auto Shift.

Maserati GranCabrio Sport

Wolnossąca jednostka w tej konfiguracji rozwija 450 koni mechanicznych oraz 510 Nm, których apetyt dzięki fabrycznemu programowi ograniczenia tarcia w stosunku do podstawowej wersji (440 KM i 490 Nm) zmalał o 6 punktów procentowych. GranCabrio Sport rozpędza się do 100 km/h w 5,2 sekundy i rozwija prędkość 285 km/h.

Maserati GranCabrio Sport

Włoski kabriolet oferuje również poprawione, adaptacyjne zawieszenie Skyhook, wydajniejszy układ hamulcowy, nowe wykończenie nadwozia (m.in. grill, lampy, progi) i lakier, Rosso Trionfale, inspirowany wyścigowymi modelami Maserai z lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Premiera GranCabrio Sport będzie miała miejsce już w przyszłym tygodniu w Genewie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje