Aktualności
23.02.2011

Smart Forspeed Elektrodynamiczny

Liczba konceptów i specjalnych modeli pokazowych, opartych na 2-osobowym Smarcie, które spłodzono w ciągu ostatnich lat idzie w dziesiątki, jeśli nie setki. Na domiar złego większość z nich tak naprawę niewiele różni się od siebie. Najnowsza propozycja marki skrywającej się pod skrzydłami Daimlera zrywa z tym trendem - oto Smart Forspeed.

Futurystycznie stylizowana zabawka Smarta pozbawiona jest dachu oraz tradycyjnego oszklenia, którego miejsce zajęła niewielka owiewka. Auto adresowane jest do wszystkich chcących zabawić się w mieście. Forspeed po koncepcyjnym rowerze eBike z elektrycznym doładowaniem, skuterze eScooter i seryjnym ForTwo z napędem elektrycznym to kolejny Smart brzydzący się benzyny.

Smart Forspeed

Do napędu poruszającego się na 18-calowych kołach konceptu posłużyć ma ulokowany z tyłu silnik elektryczny o mocy 41 KM z funkcją overboost, dostarczającą chwilowo dodatkowe 7 KM. To pozwala na rozwinięcie 60 km/h w 5,5 sekundy i rozpędzenie się maksymalnie do 120 km/h.

Smart Forspeed

Do przechowywania energii elektrycznej służą litowo-jonowe baterie o pojemności 16,5 kWh. W trybie NEDC jedno ładowanie baterii ma wystarczać na przejechanie 135 kilometrów. Załadowanie baterii, mogące odbywać się ze zwykłego gniazdka o napięciu 200 V, do poziomu 80% pochłania tylko 45 minut.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje