Aktualności
22.02.2011

Novitec 458 Italia Biała dama

U niemieckiego Noviteca panuje moda na Ferrari i oddział Novitec Rosso ma ręce pełne roboty. Po przypomnieniu sobie "jak to się robi" na przykładzie kolejnego pakietu dla Californii tuner przygotował coś zupełnie nowego. Mowa o coupe 458 Italia, które było dopieszczane przez ostatnie miesiące i w tym tygodniu dostąpiło zaspokojenia.

W 458 od Noviteca zwiększyła się zawartość włókien węglowych, zarówno jeśli chodzi o nadwozie, wnętrze, jak i osprzęt silnika, pojawiły się nowe felgi w rozmiarze 21 cali z przodu i 22 z tyłu, a także odniżone o 35 mm zawieszenie (układ hydrauliczny pozwala na zwiększenie prześwitu z przodu o 40 mm). Nie zabrakło też wyzytówki tunera, czyli przyciemnianych lamp.

Novitec 458 Italia

Gruntowny tuning silnika to przede wszystkim przeprogramowane ECU, karbonowy airbox oraz zupełnie nowy, kompletny wydech z końcówkami o średnicy 90 milimetrów, który w porównaniu do seryjnego okazał się aż o 21 kilogramów lżejszy. Efekt: moc wzrosła z 570 do 609 koni mechanicznych, a moment obrotowy z 540 do 569 niutonometrów.

Novitec 458 Italia

Noviec nie chwali się jeszcze szczegółowymi osiągami swojego dzieła, wskazując jedynie, iż coupe jest w stanie przekroczyć prędkość 330 km/h. Auto zostanie pokazane szerokiej publiczności już w przyszłym tygodniu na salonie samochodowym w Genewie. Ceny pakietu jak i poszczegółnych części zostają ujawnione w ciągu nadchodzących tygodni.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje