Aktualności
21.02.2011

Novitec California Race 606 Wielkie poruszenie

Dość wstrzemięźliwe podejście tunerów do Ferrari Californii sprawiło, iż kompletne pakiety modyfikacji dla roadstera oferuje dość wąska grupa firm, jak Novitec Rosso, Anderson Germany, Edo Competition czy Hamann Motorsport. W gronie tym wyróżnia się Novitec, którego specjaliści przygotowali już kilka różnych pakietów. Oto kolejny - Race 606.

Pakiet silnikowy dla najmniejszego Ferrari w aktualnej ofercie marki to znany od prawie roku zestaw ze sprężarką w roli głównej. Modyfikacja, obejmująca również przeprogramowanie ECU oraz instalację nowego wydechu, podnosi moc 4,3-litrowego V8 z 460 do 606 KM, a moment obrotowy z 485 do 603 Nm. To stawia Californię tuż za plecami najszybszych, seryjnych Ferrari: auto rozpędza się do setki w 3,8 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 325 km/h.

Novitec California Race 606

Nowa oferta pod tytułem Race 606 to również karbonowe elementy nadwozia wraz z ospoilerowaniem i dyfuzorem, z włókien węglowych wykonano również grill, pierścienie tylnych świateł, pokrywę silnika i chowanego dachu. Propozycja tunera zawiera też nowe felgii serii Novitec Rosso NF3 w rozmiarze 21 cali z przodu i 22 z tyłu, zmodyfikowane zawieszenie (obniżone o 35 mm), układ hamulcowy oraz nowy wystrój wnętrza.

Novitec California Race 606

California Race 606 pojawi się publicznie już na początku marca na tegorocznej wystawie w Genewie. Wtedy zapewne będzie okazja poznać również cenę pakietu, którą obecnie tuner zachował tylko dla siebie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje