Aktualności
20.02.2011

Alfa Romeo Merosi Wielkie nazwisko

Alfa Romeo, w przeciwieństwie do Lancii, która stała się klonami Chryslera i odwrotnie, ma się całkiem nieźle. Potwierdzenie kondycji firmy mamy zobaczyć najszybciej już w marcu w Genewie pod postacią nowego, małego coupe mającego nosić oznaczenie 4C GTA. Auto pozostaje póki co tajemnicą, a to pozwala wykazać się wyobraźni.

Jedną z propozycji możliwego wyglądu nowej Alfy Romeo jest dzieło włoskiego MPCarDesign, w którym nakreślono w ostatnich miesiącach wirtualną limuzynę oraz kombi. Ostatnie dzieło studia to mierzące 4,3 metra długości coupe Merosi, będące ukłonem w stronę Giuseppe Merosi'ego, słynnego włoskiego inżyniera, który pracował w zakładach A.L.F.A. od ich narodzin w 1910 roku do roku 1924, odchodząc do Isotty Fraschini.

Alfa Romeo Merosi

Alfa Romeo Merosi, gdyby powstała w rzeczywistości, mierzyłaby 181 cm szerokości i 132 cm wysokości, co stawiałoby ją mniej więcej na równi z 8C Competizione. Twórcy deklarują, iż maszyna miałaby silnik umieszczony z przodu i napęd przekazywany na tył, ale nie wdają się w szczegóły.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje