Aktualności
19.02.2011

Abarth Scorp-Ion Skorpion jonowy

Co może powstać z połączenia sił studentów turyńskiego L'Istituto Europeo del Design, firm Pirelli i OZ Racing, starszego stylisty Pininfariny oraz projektanta Maserti? Z pewnością nic oczywistego: coupe Abartha, ale nie zwykłe, bo o specjalnie opływowym nadwoziu i napędzie elektrycznym. Na żywo zobaczymy je już na początku marca w Genewie.

Koncept o zmyślnej nazwie Scorp-Ion (skorpion to znak firmowy Abartha, a baterie litowo-jonowy to obecnie najpopularniejsze źródło energii w samochodach elektrycznych) ma mierzyć 401 cm długości, 190 cm szerokości i 119 cm wysokości, a rozstaw jego osi ma sięgać 235 cm. Maszyna będzie mieściła dwie osoby, a do jej napędu posłużą cztery silniki elektryczne umieszczone przy każdym z kół.

Abarth Scorp-Ion

Scorp-Ion to dzieło siedmiu studentów, którym patronowali Luca Borgogno z Pininfariny oraz Luigi Giampaolo z Maserati. Salon w Genewie, na którym będzie można zobaczyć auto będzie otwarty w dniach od 3 do 13 marca. W poprzednich latach studenci IED pokazali tu między innymi projekty Maserati Chicane oraz Tesli Eye.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje