Aktualności
18.02.2011

Jaguar B99 Czerwona pigułka

Plotki o małym Jaguarze, plasującym się poniżej XF i XJ, którymi jesteśmy bombardowani od kilkunastu miesięcy już za niespełna dwa tygodnie zmaterializują się w dość niespodziewanej formie - pod postacią konceptu studia Bertone. Spożytkowana w ten sposób moc twórca Włochów na rok przed obchodami stulecia istnienia studia może dać w niedalekiej przyszłości początek maszynie budowanej seryjnie.

Nowy projekt, zbudowany przy wsparciu Jaguara, oznaczono jako B99 - "B" to skrót od Bertone, 99 to odciśnięcie wieku studia. Czterodrzwiowa limuzyna ma mierzyć 4,5-4,6 metra długości, 1,95 metra szerokości oraz 1,35 metra wysokości. Na chwilę obecną nie wiadomo co znajdzie się pod jej maską. Model tej wielkości mógłby pojawić się w ofercie Jaguara na przełomie 2013 i 2014 roku, a Bertone, dowodzone obecnie przez Mike'a Robinsona, przynaje, iż jeśli B99 się spodoba to mógłby wejść do produkcji.

Jaguar B99

B99 zostanie pokazany już w pierwszych dniach marca na salonie samochodowym w Genewie, ale to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotowało Bertone. Studio ma w rękawie jeszcze drugi, wyścigowy model, silnie inspirowany Jaguarem XLC, który startował w barwach Broadspeed w latach siedemdziesiątych. Maszynę owiewa póki co tajemnica, a Bertone zdradziło jedynie, iż powinniśmy przygotować się na coś ekstremalnego... o szerokości 2,5 metrów!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje