Aktualności
17.02.2011

BMW Vision ConnectedDrive Trzy kolory

ConnectedDrive to pojęcie wprowadzone przez BMW do swoich modeli w 1999 roku, zamykające w sobie wszystkie elementy sprowadzające się do komunikacji między samochodem, kierowcą, a światem zewnętrznym. Tego typu technologie rozwijane są stale w koncepcie od przeszło trzech dekad, a na salonie w Genewie zobaczymy ich kolejną ewolucję pod postacią konceptu Vision ConnectedDrive.

Gotowość nowej maszyny BMW do nawiązywania kontaktów na wszelkich płaszczyznach objawia się w trzech kolorach: czerwony pomarańcz reprezentuje systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo (wykrywanie przeszkód wszelkiego typu, czujniki, kamery), niebieski za informacje i rozrywkę (stałe połączenie z internetem, automatyczne łączenie z telefonem, aktualne dane o sytuacjach na drodze, miejscach parkingowych, sklepach, restauracjach), a zielony odzwierciedla wszystko to, co odpowiada za komfort podróżujących (wyświetlacz przezierny 3D, wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy, oddzielne instrumenty dla kierowcy i "pilota", które mogą wymieniać się informacjami między sobą).

BMW Vision ConnectedDrive

Vision ConnectedDrive został zaprojektowany jako słusznych rozmiarów roadster z ostro ściętym przodem, zamaszystą maską z przodu, miejscem dla dwojga i szybko ściętym tyłem. Do środka wchodzi się poprzez drzwi chowające się, podobnie do BMW Z1, wewnątrz karoserii, które właśnie w takiej pozycji można pozostawić również w trakcie jazdy. Producent niestety nie zdradza szczegółów na temat układu napędowego, który najpewniej jest hybrydą lub całkowicie elektryczny.

BMW Vision ConnectedDrive

Najnowszy koncept z Monachium zadebiutuje już na początku przyszłego tygodnia podczas 81 międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. Szwajcarska wystawa będzie otwarta dla zwykłych zwiedzających w dniach od trzeciego do trzynastego marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje