Aktualności
16.02.2011

Porsche Boxster E Ekozagadka

Kilka dni temu Niemcy ogłosili, iż do Genewy przywiozą między innymi kolejny produkt powstały pod szyldem Porsche Intelligent Performance. Najpewniej będzie to gotowa do produkcji Panamera S Hybrid. A tymczasem w Stuttarcie bez większego rozgłosu pokazano inny wynalazek, eksplorujący alternatywne źródła energii - Boxstera E.

Elektryczny roadster, pokazany w Muzeum Porsche, powstał od razu w trzech, prototypowych egzemplarzach, które w najbliższych miesiącach przejdą wyczerpujące testy. Pojazdy będą operowane w regionie Stuttgartu, który w ramach wspieranego przez niemiecki rząd programu Elektrycznej Mobilności znalazł się wśród ośmiu innych stref, mających do połowy tego roku przyjąć eksperymentalnie do codziennego użytku nowe samochody o napędzie elektrycznym.

Porsche Boxster E

Boxster E, mogący zwiastować bezpośredniego konkurenta Tesli Roadster, będzie polem do eksploatacji kilku rozwiązań napędowych. Najmocniejsze przewiduje zaadoptowanie dwóch śliników elektrycznych o całkowitej mocy 180 kW (245 KM) oraz paczki litowo-jonowych baterii o pojemności 29 kilowatogodzin.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje