Aktualności
14.02.2011

DR Supercar Na celowniku

Włoskie DR Motor Company to marka jeszcze mało znana. Firma działa dopiero od 2006 roku, oferując w tej chwili trzy pospolite, osobowe modele, bazujące na autach chińskich. Dlaczego o niej piszemy? Otóż możliwe, iż w tym roku DR pokaże supersportowy model z silnikiem umieszczonym centralnie.

Na ubiegłorocznym Bologna Motor Show przedstawiciele DR zapowiadali rozszerzenie oferty marki o zupełnie nowe modele celujące w bardziej wybrednego klienta. Pierwszym z nich miałby być duży sedan chińskiego pochodzenia, a drugim maszyna chcąca zawalczyć z Ferrari i Lamborghini.

DR Sprint

Coupe spod znaku DR miałoby korzystać z bazy technologicznej w postaci Saleena S7 i opierać się o jeden z projektów nadwoziowych studentów mediolańskiego IED (European Institute of Design), którzy w roku 2009 zaprojektowali trzy modele w skali 1:4. Były to DR Action, Dr Soul oraz DR Spirit.

DR Action

Według zapowiedzi DR Motor Company sportowy model miałby być napędzany silnikiem V8 o mocy co najmniej 500 KM, a w najśmielszych planach nawet 700 KM. Auto mogłoby pojawić się już w tym roku na cyklicznym Top Marques Monaco (14-17 kwietnia).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje