Aktualności
12.02.2011

Gumpert Tornante Fast Tourer od Touring Superleggera

Zbliżający się wielkimi krokami salon samochodowy w Genewie będzie okazją do prezentacji zupełnie nowego modelu niemieckiego Gumperta, który zasłynął dotychczas jedynie przerażającym Apollo. Nadwozie dla Tornante, bo tak będzie się zwał pojazd, o którym mowa, zaprojektowano we włoskim studiu Touring Superleggera, które wskrzeszono trzy lata temu.

Nowy pojazd, określany przez producenta mianem "Fast Tourer", będzie znacząco różnił się od Apollo - maszyna "szybkiej turystyki" stawia na komfort, elegancję oraz więcej przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Pojazd zostanie oparty na nowym podwoziu z karbonowym monocoque i centralnie umieszczonym silnikiem, a do środka będzie się wchodziło poprzez drzwi unoszone do góry wzorem Mercedes-Benza SLS AMG i Pagani Huayry.

Gumpert Tornante

Dwuosobowy Tornante będzie napędzany podwójnie doładowanym V8 o pojemności 4,2 litrów mocy około 700 koni mechanicznych, współpracującym z przekładnią TT40e. Pojazd określany póki co mianem konceptu zadebiutuje w Genewie pierwszego marca o godzinie piętnastej (dni publicznie przypadają na 3-13 marca), a na chwilę obecną promuje go jeden szkic. Model powinien znaleźć się w sprzedaży obok Apollo już w przyszłym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje