Aktualności
12.02.2011

Volkswagen Golf24 Bije w oczy

Volkswagen po licznych przygodach ze Scirocco w 24-godzinnym wyścigu na Nordschleife zamierza wystawić w maratonie kolejny, zupełnie nowy model. Tym razem nie będzie to wariacja przebojowego coupe, ale maszyna bazująca na szóstej generacji kompaktowego Golfa, która od pojazdu znanego z dróg publicznych przeszła naprawdę długą drogę.

Ostatni raz Golf pojawił się na ADAC Zurich 24h-Rennen w 2007 roku, miał napęd tylko na przód i produkował okrągłe 300 KM. Nowe wcielenie, oznaczone jako Golf 24, ma stały napęd na cztery koła i napędzane jest doładowaną, 5-cylindrową jednostką o pojemności 2,5 litrów, połączoną z sekwencyjną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, sterowaną łopatkami przy kierownicy.

Volkswagen Golf24

Silnik najnowszego dzieła oddziału Volkswagen Motorsport produkuje imponujące 440 koni mechanicznych mocy i 540 niutonometrów momentu obrotowego. Golf24 przeszedł już pierwsze testy w grudniu w Portugalii, a także stawił się na włoskim torze Vallelunga. W najbliższym czasie wystartuje w trzech wyścigach serii wytrzymałościowej, odbywających się na Nuerburgringu.

Volkswagen Golf24

Tegoroczny, 24-godzinny wyścig na Nordschleife będzie miał miejsce w dniach od 23 do 26 czerwca, a Golf24 będzie przyciągał uwagę również z racji 35-lecia oryginalnego GTI. W roku 2007 model ukończył wyścig na wysokim, ósmym miejscu. W tym sezonie Niemcy mierzą jeszcze wyżej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje