Aktualności
11.02.2011

Renault Captur Ciekawy świata

Styliści Renault kontynuują podróż ścieżką obraną pół roku temu przez koncepcyjne coupe DeZir, reprezentujące pierwszy z sześciu etapów życia człowieka, wyróżnionych przez koncern - zakochanie się. Już za niespełna trzy tygodnie w Genewie zobaczymy drugi koncept, noszący imię Captur. Model ucieleśnia wspólne poznawanie świata przez dwoje ludzi.

Captur, podążając ku wytyczonym mu celom, jest 2-osobowym, sportowym crossoverem, adaptującym w nieco większej przestrzeni pomysły stylistyczne z konceptu DeZir. Nadwozie zaprojektowano inspirując się muskulaturą sprintera gotowego do startu, a twardy dach można zdemontować, otrzymując przewiewny kabriolet. Wypełnione ciepłymi kolorami wnętrze to odzwierciedlenie ludzkiego ciała, sportów terenowych i miejskiej zabudowy.

Renault Captur

Captur, mierzący 4,22 m długości i ważący na sucho 1300 kilogramów, będzie korzystał z podwójnie doładowanej, koncepcyjnej jednostki wysokoprężnej Energy dCi 160 o pojemności 1,6 litra, mocy 160 KM i momencie obrotowym 380 Nm, powstałej na bazie silnika Energy dCi 130. Silnik współpracuje z dwusprzęgłową przekładnią EDC i pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 8 sekund oraz rozwinięcie prędkości maksymalnej 210 km/h. Przy przeniesieniu napędu współpracuje również nowy, samoblokujący się mechanizm różnicowy RX2.

Renault Captur

Nowy koncept Renault, powstały przy współpracy zakładów G Studio (budowa nadwozia) oraz Michelin (opony), zadebiutuje na osiemdziesiątym pierwszym International Motor Show w genewskim Palexpo. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w dniach od 3 do 13 marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje