Aktualności
06.02.2011

BMW Z5 Turecki import

"Zetki" spod znaku BMW to nie tylko seryjne Z1, Z3, zjawiskowe Z8 oraz aktualnie panujące Z4, ale również cała seria w większości mało znanych konceptów, kończących się w okolicach karbonowego coupe Z29. Mimo to w kodzie jest jeszcze sporo miejsca, a kolejnym krokiem ku wypełnieniu pustej przestrzeni mogłoby być Z5. Wirtualnie już jest.

Projekt mającego pojawić się w niedalekiej przyszłości BMW Z5 powstał w tureckim Nobile-OT, za którym stoi Ismet Cevik oraz Fatih Tezel. W przeciwieństwie do modeli o niższym indeksie pojazd miałby być rasowym coupe z silnikiem umieszczonym centralnie, rywalizującym z pojazdami pokroju Audi R8, Ferrari 458 Italia czy Lamborghini Gallardo.

BMW Z5

W zamyśle twórców Z5, wchodzący w segment, do którego nie udało się awansować swego czasu serii 8, miałby być napędzany silnikiem V8. Projekt pochłonął póki co sześć miesięcy i jest jeszcze rozwijany przy pomocy oprogramowania Cinema 4D. Turcy chcieliby go osadzić na bazie Z4, ale nie wspominają nic o jego wyjściu poza ekran komputera.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje