Aktualności
04.02.2011

McLaren MP4-26 Sponsoruje literka U

Vodafone McLaren Mercedes jako jeden z ostatnich zespołów w tym roku odsłonił swój nowy bolid Formuły 1 - model o oznaczeniu MP4-26. Maszynę złożono na berlińskim Potsdamer Platz przed tłumnie zgromadzoną widownią oraz kierowcami z komponentów przyniesionych w ramach spektaklu pobliskimi ulicami przez postacie publiczne.

Ubiegły rok McLaren zakończył na drugiej pozycji w tabeli konstruktorów, wygrywając pięć wyścigów. Ostatni raz na szczycie był w roku 1998, a jego kierowca zdobył mistrzostwo w sezonie 2008. W tym roku Brytyjczycy celują oczywiście ponownie w najcenniejsze trofea, na które tak samo, jak w minionym sezonie łakomić będą się dwaj byli mistrzowie świata: Lewis Hamilton i Jenson Button.

McLaren MP4-26

Nowy bolid odznacza się przede wszystkim zmianami aerodynamicznymi: ruchomym tylnym skrzydłem oraz U-kształtnymi profilami, których zadanie to m.in. jeszcze efektywniejsza dystrybucja powietrza na tył bolidu. Pojazd korzysta również z zupełnie nowego systemu KERS, z którym na pokładzie McLaren jako pierwszy zespół F1 wygrał wyścig w 2009 roku. Bolid tradycyjnie napędzany jest silnikiem ze stajni Mercedes-Benza.

McLaren MP4-26

MP4-26 wyjedzie na "otrzęsiny" w przyszłym tygodniu na prywatnej sesji w hiszpańskim Idiada Proving Ground (w minionych trzech dniach testowych McLaren używał zeszłorocznej maszyny). Za jego kierownicą zasiądzie kierowca testowy, Gary Paffett. Nowa maszyna pojawi się oficjalnie na przedsezonowych testach 10 lutego na Circuito Permanente de Jerez.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje