Aktualności
03.02.2011

Porsche Boxster S Black Edition Moc przyciągania

Porsche coraz bardziej ciągnie ku ciemnej stronie mocy. Tym razem mroczne widmo, którego przyciąganiu ochoczo poddało się już w limitowanej serii sztandarowe 911, owładnęło Boxstera S, tworząc najmocniejszą i najbardziej ekskluzywną wersję najmniejszego roadstera w ofercie marki.

Boxster S odziany w czerń (nadwozie, tapicerka, felgi, dach) może pochwalić się mocą 320 KM, czyli o 10 koni mechanicznych większą, niż w standardowej wersji. O tyle samo oczek, do 370 Nm, poskoczył moment obrotowy, który dostępny jest teraz nie od 4,4 ale od 4,75 tysięcy obrotów na minutę. Silnik standardowo połączony jest z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów, którą można wymienić na 7-stopniową, 2-sprzęgłową przekładnię PDK.

Porsche Boxster S Black Edition

Roadster z manualem na pokładzie rozpędza się do 100 km/h w 5,2 sekundy i rozwija prędkość 276 km/h. Średnie spalanie sięga 9,8 l/100 km. Z przekładnią PDK pojazd jest o 0,1 sekundy szybszy, rozpędza się do 274 km/h i spala średnio o 0,4 litra paliwa mniej. W każdym przypadku to 0,1 sekundy mniej i 2 km/h więcej, niż w zwykłym Boxsterze S. Porsche póki co nie wspomina o pakiecie Sport +, który mógłby skrócić sprint do setki do niespełna pięciu sekund.

Porsche Boxster S Black Edition

Standardowo Boxster S Black Edition wyposażony jest w opcjonalne i droższe w innych przypadkach pakiety "Comfort", "Infotainment" oraz "Design". W standardzie znajduje się też m.in. Porsche Communication Management z nawigacją, adaptacyjne Bi-Xenony i dzienne diody LED oraz nagłośnienie Sound Package Plus. Za dopłatą dostaniemy m.in. karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, adaptacyjne fotele, aktywne zawieszenie (Porsche Active Suspension Management) i dostęp do opcji indywidualizacji. Produkcja modelu będzie limitowana do 987 sztuk, które w salonach sprzedaży pojawią się w marcu. Ceny w Niemczech wraz z podatkiem VAT i obligatoryjnym wyposażeniem zaczynają się od 63,4 tysięcy euro (obecnie prawie ćwierć miliona PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje