Aktualności
01.02.2011

Red Bull RB7 Ewolucja mistrzów

Dzisiejsze, pierwsze w tym roku, testy Formuły 1 na hiszpańskim torze Ricardo Tormo pod Walencją stały się okazją do prezentacji kilku kolejnych zespołów, w tym tego najbardziej oczekiwanego - Red Bulla, dzierżącego aktualne tytuły mistrza świata kierowców i konstruktorów. Nowy bolid zespołu to ewolucja poprzedniego, niezwykle udanego RB6, który z kolei wyrósł z RB5.

Nowy RB7, zaprojektowany pod przewodnictwem Adriana Newey'a, to między innymi powrót systemu KERS, nowe, ruchome skrzydło z tyłu oraz brak wykluczonego nowym regulaminem ruchomego skrzydła z przodu, podwójnego dyfuzora czy kanałów F. Bolid korzysta z 2,4-litrowego silnika V8 produkcji Renault, który będzie w tym roku pracował również w samochodach Lotus Renault GP oraz Team Lotus.

Red Bull RB7

Główny skład osobowy Red Bulla pozostaje bez zmian: RB7 poprowadzi aktualny mistrz świata, 23-letni Sebastian Vettel oraz 34-letni Mark Webber, który w ubiegłym roku w tabeli końcowej był trzeci. Obaj w sezonie 2010 wygrali dziewięć z 19 eliminacji. Red Bull Racing startuje w Formule 1 od roku 2005, od którego zespołowi udało się wygrać 15 Grand Prix.

Red Bull RB7

W pierwszych testach na Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo, które potrwają do czwartku włącznie, najlepszy czas wykręcił Sebastian Vettel, za którym uplasował się Nico Hulkenberg w zeszłorocznym bolidzie Force India oraz kierowca testowy McLarena, Gary Paffett. Vitaly Petrov w nowym bolidzie Renault był 8. Robert Kubica pojedzie jutro i w czwartek.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje