Aktualności
01.02.2011

Mercedes MGP W02 Nowa srebrna strzała

Zespół Mercedes GP, powstały w ubiegłym roku na bazie mistrzowskiego Brawn GP, pokazał dziś światu swój zupełnie nowy bolid Formuły 1, drugi w swojej krótkiej historii - MGP W02. Maszyna ma zapewnić zespołowi wejście w pierwsze szeregi i realną walkę o mistrzowskie tytuły, czego nie udało się zrealizować w ubiegłym sezonie.

Nowy MGP W02, zaprezentowany dziś przy okazji pierwszych testów pod Walencją w Hiszpanii, napędzany jest silnikiem Mercedes-Benza serii FO 108X. Bolid korzysta również z systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS), a w kolorach jego nadwozia tradycyjnie dominuje wykończony na połysk srebrny. Zgodnie z nowym regulaminem nie ma regulowanego przedniego skrzydła, kanału F czy podwójnego dyfuzora, których miejsce zajęło m.in. regulowane tylne skrzydło.

Mercedes MGP W02

Skład kierowców Mercedes GP pozostaje bez zmian. Za sterami nowego bolidu zasiądzie 7-krotny mistrz świata, Michael Schumacher, który średnio udanie powrócił w ubiegłym roku po 3 latach przerwy, oraz Nico Rosberg, który w ubiegłym sezonie trzy razy stawał na ostatnim stopniu podium, a w punktacji generalnej był siódmy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje