Aktualności
01.02.2011

Williams FW33 Znany z widzenia

Dziś odbyły się pierwsze w tym roku testy samochodów Formuły 1, podczas których w nowych odsłonach pokazała się większość zespołów. Cztery z nich poznaliśmy w ostatnich dniach, trzy pokazały bolidy rano, a czwarty ograniczył się tylko do testów, odkładając oficjalną prezentację na późniejszy termin. Tym ostatnim był zespół Franka Williamsa.

Nowy bolid zespołu, oznaczony jako FW33 (Williams startuje w Formule 1 własnymi maszynami od 1978 roku, czyli od 33 lat) i pokazany póki co w barwach tymczasowych, korzysta z silnika produkcji Coswortha oraz systemu odzyskiwania energii kinetycznej (KERS). Na testach FW33 pojawił się z ciągle rozwijanym pakietem aerodynamicznym, którego kształty wyklarują się za 40 dni wraz z pierwszą tegoroczną eliminacją w Bahrajnie.

Znany z widzenia

W barwach Williams pozostanie w tym roku weteran Formuły 1, startujący od sezonu 1993 Rubens Barrichello. W ubiegłym roku Brazylijczyk uplasował się w tabeli kierowców na 10 pozycji, sięgając w GP Europy po 4 miejsce. Drugim kierowcą Williamsa będzie debiutujący Pastor Maldonado z Wenezueli, który startował dotychczas w serii GP2 (mistrz świata 2010).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje