Aktualności
01.02.2011

Toro Rosso STR6 Rosnące pragnienie

W dniu dzisiejszym do czterech zespołów Formuły 1, które pokazały już swoje nowe bolidy dołączyły kolejne cztery: Red Bull, Mercedes, Williams oraz Toro Rosso. Scuderia Toro Rosso to druga, obok Ferrari, ekipa mająca swoją bazę we Włoszech. W zeszłym roku zespół uplasował się na odległym, 9 miejscu, mając za plecami jedynie debiutantów.

Nowy bolid Toro Rosso to maszyna oznaczona jako SRT6, czyli szósty pojazd w historii zespołu i drugi zaprojektowany wyłącznie własnymi siłami. Jak podają twórcy wprowadzono w nim 14 kluczowych zmian. Samochód korzysta z jednostki napędowej Ferrari 056, która w tym roku będzie zasilać macierzyste bolidy z Maranello oraz pojazdy zespołu Sauber F1 Team. W maszynie zastosowano również system KERS.

Toro Rosso STR6

Za kierownicą STR6 zasiądą kierowcy znani z ubiegłego roku, Sebastien Buemi oraz Jaime Alguersuari, którzy na koniec sezonu 2010 dowieźli jedynie 13 punktów. Obaj jeżdżą jako pełnoetatowi kierowcy w Formule 1 od 2009 roku (Alguersuari zaczął w połowie sezonu). Buemi dotychczas w najlepszych występach zajął 7 miejsce (dwukrotnie), a Alguersuari 9. Na koniec tego sezonu Toro Rosso chce być co najmniej na 8 miejscu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje